Listopad 2014

Ještě jednou Afremov :)

23. listopadu 2014 v 14:13 | Šakana |  Moje malůvky
Dobrý den,

jelikož jsem tento víkend neměla žádné extra plány, tak jsem si opět našla čas na mé milované malování :). Tentokrát je to snad poprvé, co jsem nemalovala pro někoho, ale čistě pro sebe. Konečně si budu mít co pověsit na zeď na kolejích :D. Protože mě posledně zaujala tvorba Leonida Afremova, tak jsem se opět rozhodla inspirovat jedním z jeho obrazů :). Hrozně se mi líbí, jak si tento pán umí pohrát s barvami. A hlavně mám tyto teplé barvy hrozně ráda :).

Zdravím a pozdravuji,

Baua :)


Pokus s pastelovými křídami

12. listopadu 2014 v 23:38 | Šakana |  Pastel
Dobrý den,

nedávno jsem zjistila, že mám ve svém koši s výtvarnými potřebami pastelové křídy, a tak jsem se rozhodla, že s nimi zkusím nakreslit portrét. Dlouho jsem vybírala osobu, kterou se pokusím nakreslit a nakonec jsem se rozhodla pro Paula Walkera. Byl to opradu skvělý herec a hlavně velká osobnost. Velká škoda, že už není mezi námi.

Doufám, že tím svým výtvorem neposkvrním jeho památku.

Předem upozorňuji, že to byla má první zkušenost s pastelovými křídami, takže výsledek není nic moc.

Baua


Téma týdne: "Moje první blogerské krůčky"

12. listopadu 2014 v 23:21 | Šakana
Dobrý den,

rozhodla jsem se napsat článěk na téma týdne. Dělám to dnes poprvé, jelikož původním záměrem založení tohoto blogu byla zejména propagace mé práce a nabídka mých "služeb" a většinou se témata týdně nijak malování netýkala (nebo týkala, ale zrovna jsem o nich nevěděla). Dnes je ale téma celkem zajímavé a může se hodit i na tento můj blog :).

Takže abych začala úplně od začátku. K blogování jsem se dostala někdy v roce 2006. Přivedla mě k tomu má kamarádka, se kterou jsem seděla v lavici. Ano, bylo to ješt v době, kdy jsem chodila na základní školu. Jednou mi řekla o něčem, co se jmenuje "Blog" a řekla mi, ať si ho založím, že ona ho už taky má. V té době, jsem ještě vůbec nechápala, o čem mluví, jelikož jsem tento název slyšela poprvé od ní. Nicméně jsem neváhala a s její pomocí jsem si blog založila. Konkrétně se jednalo o tento blog: www.sakalasamanafakana.blog.cz. Blog to byl (a ještě pořád je) úplně o všem, co mě zrovna napadlo a honilo se mi hlavou. Takže celkem mišmaš. Ale musím říct, že mě to začalo bavit a svůj volný čas jsem trávila jeho správou, vymýšlením článků a soutěží. Tahle moje aktivita ale začala postupně slábnout. O rok později jsem nastoupila na stření školu a už nebylo tolik času články vymýšlet. Z toho důvodu jsem na blog tak trochu pozapomněla a když jsem si 1x za rok vzpomněla, že ho mám, tak to byl úspěch. Stejné to bylo, když jsem začala chodit na vysokou. Zkrátka už na to není tolik času. Blog sice existuje, ale články už na něj nepřidávám. Jen opravdu velmi sporadicky.

Zhruba před rokem jsem ale dostala nápad, že bych se s ostatními chtěla podělit o svou tvorbu. Konkrétně tedy o své malůvky, jak já tomu říkám a případně vám i nabídnout nakreslení portrétu tužkou. Nejsem žádný profík, to vůbec, spíš mě to baví a dokážu se u toho dobře odreagovat. Takže jsem založila tento blog. Článků s povídáním tady taky moc nenajdete, ale když mám čas, tak přidám další tvorbu :). Nevím, jestli to vůbec někoho zajímá, ale třeba jo. Osobně hrozně obdivuju takové ty blogerky, které přidávají smysluplný článek každý den a které tím doslova žijí. Já na to asi nemám takovou inspiraci nebo co, ale hlavně nemaluju každý den, abych něco přidávala, takže to tady holt trochu vázně. Takže za to se vlastně omlouvám :).

Třeba se to někdy zlepší, uvidíme :)

To bylo asi tak vše, co jsem měla na srdci. Takže vám všem přeju hezký den a brzy nashledanou.

Baua